Podsumowanie działań służb
Piątkowy front burzowy, który przeszedł nad Wrocławiem, spowodował lokalne utrudnienia. Służby miejskie oraz ratunkowe pracowały przy usuwaniu skutków nawałnicy. Obecnie komunikacja miejska funkcjonuje bez zakłóceń.
Raport z terenu
Państwowa Straż Pożarna odnotowała łącznie 58 interwencji, z czego 53 dotyczyły usuwania wiatrołomów, a 5 polegało na wypompowywaniu wody z lokalnych podtopień. Problemy z zasilaniem wystąpiły głównie w zachodniej części miasta, w rejonie Leśnicy i Żernik, gdzie pracowały brygady pogotowia energetycznego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie wskazujące na możliwość wystąpienia kolejnych burz w regionie w ciągu dnia.
Źródło: Portal Wroclaw

Dodaj komentarz